You are currently viewing РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ

РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ

Інкубація курячих яєць – непроста справа, але належний підхід гарантує хороший приплід за кількістю і якістю.

Для початку необхідно підготувати яйця для інкубації. Цей етап закладає основи успіху виведення здорового потомства. Його треба проводити в повному обсязі і якісно, особливо в домашніх умовах.

Далі необхідно провести контроль якості на овоскопі. Першу перевірку проводять для встановлення фактора заплідненості і цілісності шкаралупи.

Процесом овоскопирования виключається закладка тріснутих яєць і з порушеннями всередині.

Качественные яйца обладают:

  • шкаралупою – чистою і гладкою, рівною і цілою;
  • жовтком у вигляді сфери, що знаходиться в центрі;
  • пугою (порожня повітряна частина яйця) – маленької, що знаходиться з тупого боку;
  • вмістом – прозорим і без сторонніх включень.

Яйця, до приміщення на інкубацію, необхідно витримати в кімнаті без протягів. Це виключає утворення конденсату, який може викликати цвіль і пошкодити ембріон. Якщо це станеться, інкубація курячих яєць по днях буде невдалою для курчат.

Покладіть яйця в лоток інкубатора, щільно, у вертикальному положенні, повітряною камерою вгору.

Алгоритм процесу закладки:

  • Отримання потрібної температури в приладі.
  • Дезінфекція рекомендованими засобами.
  • Розподіл по лотках.
  • Установка лотків всередину.
  • Щільне закриття дверцят.

В інкубаторі дуже важливо підтримувати постійність температури, вологість, циркуляцію повітря, своєчасне перевертання. Далі необхідно внести правильний режим інкубації курячих яєць про який буде сказано нижче. Це дуже важливо для виведення курчат.

ІНКУБАЦІЯ

Тривалість інкубації курячих яєць 21 день. Відхилення в +/- 1 день теж є нормою.

Кур інкубують при температурі 37,5-37,8°С і вологості 54-55%, ці значення необхідно виставити на вашому інкубаторі.

Так само в інкубаторі потрібно виставити час повороту. Він виставляється 1 раз в 1-1,5 години. В результаті ембріон приклеїться до шкаралупи і не загине.
Помилки інкубації на даному етапі повинні бути повністю виключені.

Під час інкубації періодично потрібно просвічувати яйця в овоскопі. Як це правильно зробити, скоро можна буде дізнатися на нашому каналі в YouTube де ми всі наочно розповімо і покажемо.

ПІДГОТОВКА ДО ВИВОДУ

Протягом останніх 3 днів лотки інкубатора не слід більше перевертати, а потрібно виставити в горизонтальне положення і заблокувати поворотну систему. Необхідно одягнути надставки на лотки, щоб пташенята не випали.

В останні 3 дні потрібно знизити температуру до 37-37,2°С і підвищити вологість до 70% -80%.

Це дозволяє закінчити інкубаційний період в один час.

Мінливість температурних і вологісних показників заважають розвитку і викликають патологію в зародках.

ВИВЕДЕННЯ

Протягом заключних трьох днів пташенята починають прокльовується.

Не потрібно відкривати інкубатор і втручайтеся в процес! Відкриття дверцят інкубатора в процесі виведення, веде до різкого зниження вологості, в слідстві чого знадобиться деякий час для відновлення її заданих параметрів.

Не відкривайте інкубатор без необхідності, тому що є ймовірність, що різкий перепад мікроклімату в камері інкубатора погано вплинути на стан пташеня і в кінцевому рахунку призвести до його загибелі. Інкубатор потрібно відкривати максимум 3 рази в день, щоб прибрати пташенят які вилупилися і обсохнули.

Після того як вивелася основна частина пташенят (що триває від 12 до 48 год.) Можна зробити першу вибірку і пересадити їх в брудер.

В середньому, пташеняті потрібно близько 3-4 годин, щоб вибратися з шкаралупи. Якщо по закінченні 8-10 годин він не зміг сам з цим впорається, то можна йому надати допомогу і злегка розбити шкаралупу, чимось легким, наприклад пінцетом. Пташенятам які знаходяться всередині яйця, пищать, але не можуть вибратися, можна допомогти, точно так-же – розбивши шкаралупу перед дзьобом. Не потрібно діставати пташеня примусово і відокремлювати його від шкаралупи, від цього пташеня може отримати травму і загинути.

Пташенят які вилупилися варто тримати в інкубаторі до повного загоєння пупка. Якщо витягти їх раніше, то через не зажівшую пуповину може проникнути інфекція і курча може загинути.

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР ІНКУБАТОР

Кінцевий результат визначається якістю і опціями інкубатора. Краще, купити інкубатор з автоматичним переворотом яєць, процес буде протікати за заданим режимом виключаючи помилки.

Вибирають курячий інкубатор за:

  • обсягом;
  • способом підтримки температурного режиму та вологості;
  • матеріалом і наявністю утеплення;
  • можливостю підключити резервне живлення та ін.

Дотримуючись режими інкубації, особливо в останні дні, можна бути впевненим, що курячий приплід буде численним і здоровим.

ТАБЛИЦЯ ІНКУБАЦІЇ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ

Залишити відповідь