You are currently viewing РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ КАЧИНИХ ЯЄЦЬ

РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ КАЧИНИХ ЯЄЦЬ

Попит на качине м’ясо стає дедалі більше. Можливо, тому що споживач вже просто переситився курятиною, якіою буквально завалені прилавки магазинів. Але саме це якраз на руку тим, хто займається розведенням качок або тільки планує почати свою справу.

Найкращий вихід, а в більшості випадків і єдиний – це самостійна інкубація качиних яєць. Будь-якому фермеру – власнику невеликого присадибного господарства не варто покластися на милість дорослих качок. Набагато простіше і швидше можна отримати велику кількість пташенят за допомогою виведення їх штучним шляхом. Головне, правильно встановити режим інкубації качок і знати його особливості. Так само дуже важливо купити інкубатор, який зможе точно контролювати заданий режим.

НЮАНСИ ВИВЕДЕННЯ каченят

Дотримання певних правил сприяє максимальному виведенню каченят.

  • Обробка. Шкаралупа у яєць цього птаха дуже часто буває брудною. Але мити їх не можна. Це закриє всі пори в шкаралупі і порушить повітрообмін. Перед закладанням їх дезінфікують, обприскуючи спеціальним розчином за допомогою пульверизатора і дають просохнути. Таким же чином обробляють і всі стінки апарату.
  • Температура в інкубаторі для качиних яєць. Закладка проводиться тільки в прогрітий пристрій, тому його слід включити заздалегідь. Самі яйця в цей момент повинні бути кімнатної температури, щоб уникнути появи конденсату. В іншому випадку це може привести до їх перегріву, а також спотворити показники оптимальної вологості. Далі температурний режим згідно з графіком буде ще кілька разів змінюватися.
  • Вологість. Її показники в ході інкубації кілька разів змінюються, знижуючись до середини і підвищуючись на момент наклева. Недостача вологи негативно позначається на стані ембріона. Щоб уникнути цієї проблеми яйця додатково обприскують теплою водою.
  • Охолодження. Необхідно для попередження перегріву. Його проводять при відключеному інкубаторі кілька разів в день.
  • Переворот яєць. Автоматичний або в ручному режимі – не важливо. Робити його потрібно регулярно і кілька разів на добу. Він сприяє рівномірному прогріванню, а також попереджає прилипання ембріона до внутрішньої поверхні шкаралупи.
  • Овоскопування. Проводять кілька разів за весь процес інкубації. Вперше переглядають яйця безпосередньо перед закладкою, щоб перевірити цілісність і якість шкаралупи. Далі овоскопування потрібно для спостереження за розвитком ембріона. В ході процесу видаляють неоплод, яйця з завмерлими ембріонами і з кров’яними кільцями – зародками, загиблими в самому початку інкубації.
  • Вибірка. Інкубаційний період найпоширеніших порід качок триває 28 днів (виняток становить мускусна качка, у якій він розтягується в середньому на 35 діб). Наклей починається на 27 день. Протягом доби практично всі каченята повинні з’явитися на світло. Забирають їх тільки тоді, коли вони повністю обсохнуть, але при цьому інкубатор можна відкривати не частіше ніж один раз на шість годин. Якщо в ньому ще залишилися яйця, можна почекати, але не більше доби.

Протягом інкубаційного періоду важливо дотримуватися всі температурні і вологісні режими. Якщо проводиться інкубація качиних яєць в домашніх умовах, то особливо важливо дотримуватися всіх правил. Таблиця, наведена нижче, містить повну інформацію про те, яка температура в інкубаторі повинна бути, в який момент слід повернути яйця і коли їх обприскувати. За допомогою цієї таблиці-підказки отримати молодняк качок і збільшити господарство в пташнику не складе труднощів.

ІНКУБАЦІЯ

Закладати яйця в лоток інкубатора слід у вертикальному положенні, тупим кінцем вгору.

З 1-го дня необхідно зробити прогрів яйця, тому температуру необхідно підтримувати на рівні 38,2°С, вологість повинна бути виставлена – 70%. Поворот потрібно робити 1 раз в 2 години.

У період з 2-14 день, температуру потрібно знизити до 37,8°С, вологість знижуємо до 60%. Поворот без змін 1 раз в 2 години.

ОХОЛОДЖЕННЯ

Увага! Яйця качок, необхідно охолоджувати!

Починаючи з 14 дня, яйця потрібно охолоджувати 2 рази в день, вранці і ввечері по 5 хвилин. Кожен наступний день, необхідно додавати ще 5 хвилин, вранці і ввечері.

Наприклад другий день буде по 10 хвилин вранці і ввечері, третій по 15 хвилин, і так потрібно дійти до 40 хвилин в день. Так само охолодження яйця краще завершувати обприскуванням з розпилювача водою кімнатної температури.

Охолодження і обприскування необхідно продовжувати до наклёва пташенят!

Температура і вологість в період з 15 по 25 день повинні бути 37,5°С, і 55%.

Поворот 1 раз в 2 години.

ВИВЕДЕННЯ

Починаючи з 26 дня, лотки інкубатора потрібно перевести в горизонтальне положення, надіти надставки на лотки і припинити поворот лотків інкубатора. Температуру, слід знизити до 37,2 ° С, а вологість навпаки підвищити до 75%.

На 28 день вологість можна знизити до 60%

Потрібно розуміти, що малюки не з’являються все одночасно: різниця може досягати між ними в кілька годин. Відразу витягувати їх назовні не слід, краще надати можливість звикнути до нових відчуттів, залишивши в інкубаторі.

Протягом інкубаційного періоду важливо дотримуватися всі температурні і вологісні режими. І тоді, інкубація качок в домашніх умовах стає простим процесом, з яким впорається навіть початківець птахівник. Головне, щоб завжди під рукою була таблиця з правильним режимом інкубації.

Дотримуючись цих режимів, ви зможете добитися відмінних результатів. Бажаємо вам максимальних виведень!

ТАБЛИЦЯ ІНКУБАЦІЇ качиних ЯЄЦЬ

ДеньТемп.Влаж.Охлажд.Опрыск.Поворот/ч.
138,2°С70%нетнет1 раз в 2ч.
2-1337,8°С60%нетнет1 раз в 2ч.
1437,8°С60%2р. в день по 5 мин.2р. в день1 раз в 2ч.
15-2537,5°С55%2р. в день 10-40 мин.2р. в день1 раз в 2ч.
26-2737,2°С75%нетнетнет
2837,2°С60%нетнетнет

ПРИЄДНУЙТЕСЬ

Залишити відповідь