You are currently viewing РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ ГУСЯЧИХ ЯЄЦЬ

РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ ГУСЯЧИХ ЯЄЦЬ

Інкубація гусячих яєць – один з ефективних способів отримання здорового молодняку ​​гусей. Штучне виведення гусят вимагає дотримання особливих правил, створення сприятливої ​​обстановки для розвитку зародків в яйцеклітині. Як правильно закладати яйця і як інкубувати якісне потомство гусей?

Інкубування гусей може проводитися в інкубаторах заводського виробництва або в саморобних пристроях. Виведення здорового молодняку ​​можливий в обох випадках. Головне – правильна організація штучного середовища. Для цього важливо дотримуватися ряду факторів:

  • температурний режим;
  • термін інкубації;
  • правильна закладка яєць.

Інкубація гусей в заводських пристроях є більш ефективним в порівнянні з саморобними аналогами. Промислові зразки інкубаторів дозволяють максимально забезпечити правильний режим інкубації гусячих яєць. Вони багатофункціональні, мають ряд регулювань мікроклімату. Відповідно рівень виведення пташенят і їхня здатність до виживання будуть набагато вище, ніж у саморобних аналогів.

Важливо пам’ятати, що для виведення гусенят потрібна висока вологість. На відміну від яєць інших видів домашньої птиці, гусячі яйця мають більш товсту шкаралупу. Якщо в інкубаційному циклі не буде встановлений вологий мікроклімат, то шкаралупа затвердіє і проклюне її буде практично неможливо. Завдяки високому показнику вологості шкаралупа пом’якшиться, виведення пташенят буде спрощений.

Дотримання правильного температурного режиму дозволить отримати якісне і здорове потомство гусей. Важливо тримати показник температури на зазначеному рівні. Зниження або підвищення температури навіть на одну десяту градуса може негативно вплинути на розвиток ембріона. А різкі перепади температур можуть привести до загибелі зародка. Тому вкрай рекомендується забезпечити безперебійне електропостачання.

СТАДІЇ ІНКУБАЦІЇ ГУСЕЙ

Весь інкубаційний період розвитку ембріона в яйцеклітині можна поділити на 4 стадії. На першій стадії у зародка формуються органи, з’являється серце і починається дихальний процес. Через тиждень з моменту закладки вихідного матеріалу в інкубаційний апарат починається друга стадії. На цьому етапі розвитку ембріона формується кісткова система. З 18-го дня починається третій період. Протягом цієї стадії зародок починає перетворюватися в пташеня, завершується формування живого організму. Четверта стадія знаменується початком виведення молодняка. Пташенята починають прокльовувати шкаралупу.

В цілому, инкубирование гусей протікає приблизно 30 днів. Вилуплення пташенят часом може розтягнутися до 2 днів, що подовжує період закінчення розвитку ембріонів до 32-х днів. Іноді пташенятам доводиться складно прокльовується товсту і міцну поверхню яйця. У таких випадках рекомендується спростити процес вилуплення. Для цього треба буде акуратно виконати отвори в шкаралупі.

Протягом інкубаційного періоду важливо дотримуватися всі температурні і вологісні режими. Якщо проводиться інкубація гусячих яєць в домашніх умовах, то особливо важливо дотримуватися всіх правил. Таблиця, наведена нижче, містить повну інформацію про те, яка температура в інкубаторі повинна бути, в який момент слід повернути яйця і коли їх обприскувати. За допомогою цієї таблиці-підказки отримати молодняк гусей і збільшити господарство в пташнику не складе труднощів.

ІНКУБАЦІЯ

Закладати яйця в лоток інкубатора слід в горизонтальному положенні, паралельно осі обертання поворотної системи інкубатора.

З 1-го дня і по 8-й температуру потрібно підтримують на рівні 37,7°С, вологість повинна бути виставлена – 55%. Поворот потрібно робити 1 раз на годину.
У наступні дні, з 9 по 15 день, температуру потрібно знизити до 37,5°С, вологість знижуємо до 47%. Поворот без змін 1 раз на годину.

ОХОЛОДЖЕННЯ

Увага! Яйця гусей, необхідно охолоджувати!

Починаючи з 16 дня і по 27, яйця потрібно охолоджувати 2 рази в день, до температури яйця в 31градус! Так само в момент охолодження яйця краще обприскувати з розпилювача 0,01% марганцівки (співвідношення 1 до 100).

Охолодження і обприскування необхідно продовжувати до наклёва пташенят!

Температура і вологість у цей період залишаються без змін 37,5°С, і 47%.

Поворот 1 раз на годину.

ВИВЕДЕННЯ

Починаючи з 28 дня, лотки інкубатора потрібно перевести в горизонтальне положення, надіти надставки на лотки і припинити поворот лотків інкубатора. Температуру, слід знизити до 37°С, а вологість навпаки підвищити до 85%.

На 29 і 30 день вологість і температура без змін 37°С і 85%.

Потрібно розуміти, що малюки не з’являються все одночасно: різниця може досягати між ними в кілька годин. Відразу витягувати їх назовні не слід, краще надати можливість звикнути до нових відчуттів, залишивши в інкубаторі.

Інкубація гусячих яєць – це не простий процес. Він вимагає терпіння і уважності. Необхідно детально вивчити функціонал і можливості інкубатора, щоб не допускати помилок і отримувати максимальний результат.

Дотримуючись цих режимів, ви зможете добитися відмінних результатів. Бажаємо вам максимальних виведень!

ТАБЛИЦЯ ІНКУБАЦІЇ ГУСЯЧИХ ЯЄЦЬ

ДеньТемп.Влаж.Охлажд.Опрыск.Поворот/ч.
1-837,7°С55%нетнет1 раз
9-1537,5°С47%нетнет1 раз
16-2737,5°С47%2р. в день 15-20м2р. в день1 раз
2837°С85%2р. в день 15-20м2р. в деньнет
29-3037°С85%2р. в день 15-20м2р. в деньнет

ПРИЄДНУЙТЕСЬ

Залишити відповідь