You are currently viewing РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ МУСКУСНИХ КАЧОК

РЕЖИМ ІНКУБАЦІЇ МУСКУСНИХ КАЧОК

ММускусні качки або індоуткі є одним з перспективних видів домашньої птиці. У перелік переваг даної домашньої птиці можна віднести швидке зростання, невибагливість і великий вихід м’яса.

Оскільки мускусні качки не пристосовані до сезонних змін, а підвищити плодючість птиці і виживання потомства необхідно, то оптимальним виходом буде самостійна інкубація індоуток в інкубаторі. Це дозволить отримувати каченят круглий рік, що дуже важливо для будь-якого фермера.

При цьому дуже важливо мати правильний режим інкубації мускусних качок і знати особливості виведення, а так же якісний інкубатор, який можна вибрати тут.

НЮАНСИ ВИВЕДЕННЯ каченят

Дотримання певних правил сприяє максимальному виведенню каченят.

  • Обробка. Шкаралупа у яєць цього птаха дуже часто буває брудною. Але мити їх не можна. Це закриє всі пори в шкаралупі і порушить повітрообмін. Перед закладанням їх дезінфікують, обприскуючи спеціальним розчином за допомогою пульверизатора і дають просохнути. Таким же чином обробляють і все стінки апарату.
  • Температура в інкубаторі для качиних яєць. Закладка проводиться тільки в прогрітий пристрій, тому його слід включити заздалегідь. Самі яйця в цей момент повинні бути кімнатної температури, щоб уникнути появи конденсату. В іншому випадку це може привести до їх перегріву, а також спотворити показники оптимальної вологості. Далі температурний режим згідно з графіком буде ще кілька разів змінюватися.
  • Воложгiсть. Її показники в ході інкубації кілька разів змінюються, знижуючись до середини і підвищуючись на момент наклева. Дефіцит вологи негативно позначається на стані ембріона. Щоб уникнути цієї проблеми яйця додатково обприскують теплою водою.
  • Охолодження. Необхідно для попередження перегріву. Його проводять при відключеному інкубаторі, два рази на день, з подальшим орашеніем яєць водою, кімнатної температури.
  • Переворот яєць. Автоматичний або в ручному режимі – не важливо. Робити його потрібно регулярно і кілька разів на добу. Він сприяє рівномірному прогріванню, а також попереджає прилипання ембріона до внутрішньої поверхні шкаралупи.
  • Овоскопування. Проводять кілька разів за весь процес інкубації. Вперше переглядають яйця безпосередньо перед закладкою, щоб перевірити цілісність і якість шкаралупи. Далі овоскопування потрібно для спостереження за розвитком ембріона. В ході процесу видаляють неоплод, яйця з завмерли ембріонами і з кров’яними кільцями – зародками, загиблими в самому початку інкубації.
  • Вибірка. Інкубаційний період мускусною качки триває 35 днів. Накльовування починається на 32 день. Протягом трьох діб практично всі каченята повинні з’явитися на світло. Забирають їх тільки тоді, коли вони повністю обсохнуть, але при цьому інкубатор можна відкривати не частіше ніж один раз на шість годин.

Протягом інкубаційного періоду важливо дотримуватися всі показники температури і вологості. Якщо проводиться інкубація індоуток в домашніх умовах, то особливо важливо дотримуватися всіх правил. Таблиця, наведена нижче, містить повну інформацію про те, яка температура в інкубаторі повинна бути, в який момент слід повернути яйця і коли їх необхідно охолоджувати. За допомогою цієї таблиці отримати відмінний вивід індоуткі не складе труднощів.

ІНКУБАЦІЯ

Закладати яйця мускусної качки в лоток інкубатора слід у вертикальному положенні, тупим кінцем вгору.

У перший день необхідно зробити прогрів яйця, тому температуру необхідно підтримувати на рівні 38°С, вологість повинна бути виставлена – 60%. Поворот в перший день не потрібен.

У період з 2-16 день, температуру потрібно трохи знизити до 37,8°С, вологість залишаємо без змін – 60%. Поворот необхідно виставити 1 раз годину.

ОХОЛОДЖЕННЯ

Увага! Яйця мускусних качок, необхідно охолоджувати!

Починаючи з 17 дня, яйця потрібно охолоджувати 2 рази в день, вранці і ввечері по 15-30 хвилин.

Наприклад. Охолоджуючи на 15 хвилин, яйця не повинні перегріватися до наступного охолодження. Якщо сигналізація спрацьовує і температура повзе вгору, то тривалість охолодження необхідно збільшити ще на 5 хвилин і в наступне охолодження і зробити 20 хвилин. Так само охолодження яйця краще завершувати обприскуванням з розпилювача водою кімнатної температури.

Охолодження і обприскування необхідно продовжувати до наклёва пташенят!

Температура і вологість в період з 17 по 21 день повинні бути 37,6°С, і 55%. Поворот 1 раз на годину.

З 22 по 29 день температуру слід трохи знизити до 37,4°С, а вологість підвищити до 60%. Поворот без змін.

У період з 30 по 31 день, ще трохи знижуємо температуру і виставляємо її 37,2°С, а вологість ще підвищуємо до 70%.

ВИВЕДЕННЯ

Починаючи з 32 дня, лотки інкубатора потрібно перевести в горизонтальне положення, надіти надставки на лотки і припинити поворот лотків інкубатора. Температуру, слід знизити до 36,9°С, а вологість навпаки підвищити до 80%.

Такі показники слід тримати до 35 дня включно.

Потрібно розуміти, що малюки не з’являються все одночасно: різниця може досягати між ними в кілька годин. Відразу витягувати їх назовні не слід, краще надати можливість звикнути до нових відчуттів, залишивши в інкубаторі.

Протягом інкубаційного періоду важливо дотримуватися всі температурні і вологісні режими. І тоді, інкубація мускуснх качок в домашніх умовах стає простим процесом, з яким впорається навіть початківець птахівник. Головне, щоб завжди під рукою була таблиця з правильним режимом інкубації і хороший інкубатор, який зможе точно підтримувати задані вами режими.

Дотримуючись цих режимів, ви зможете добитися відмінних результатів. Бажаємо вам максимальних виведень!

ТАБЛИЦЯ ІНКУБАЦІЇ МУСКУСНОЇ КАЧКИ

ДеньТемп.Влаж.Охлажд.Опрыск.Поворот/ч.
138°С60%нетнетнет
2-1637,8°С60%нетнет1 раз в 1ч.
17-2137,6°С55%2р. в день 15-30 мин2р. в день1 раз в 1ч.
22-3037,4°С60%2р. в день 15-30 мин2р. в день1 раз в 1ч.
30-3137,2°С70%2р. в день 15-30 мин2р. в день1 раз в 1ч.
32-3536,9°С80%нетнетнет

ПРИЄДНУЙТЕСЬ

Залишити відповідь